На чолі всіх сепаратистських рухів на Сході стояли держслужбовці та працівники органів місцевого самоврядування, причому найвищого рангу. Процеси, які відбувалися в тих регіонах, контролювалися не українською владою, а місцевими елітами. Про це в ефірі телеканалу "112-Україна" заявила народний депутат України, секретар парламентського Комітету з питань соціальної політики та зайнятості Наталія Веселова.

"Роздача паспортів "ДНР" відбувалася ще в 2010 році. Тоді це було потішним актом, над яким всі посміялися. А зараз ми бачимо результат. Громадська організація "Донецька народна республіка" була зареєстрована ще в 2005 році. Це говорить про те, що все це готувалося дуже давно. Вони періодично проводили мітинги, нечисленні", - повідомила Веселова.

Читайте також: Вашингтону потрібні вибори в "ДНР-ЛНР", щоб розвалити Україну

За її словами, "само-захоплення" органів місцевого самоврядування та державних адміністрацій в східних регіонах - це "продукт ведення дуже тривалої політики щодо Донецької і Луганської областей". Депутат знайома з ситуацією не з чуток - до трагічних подій 2014 року, вона працювала в Слов'янському районному управлінні соцзахисту населення і в управлінні Пенсійного фонду України в Пролетарському районі міста Донецька.

"Наприклад, наш начальник обласної міліції присягав на вірність "ДНР". Мер Донецька ініціював референдум 11 травня. Підготовкою до референдуму теж займалися органи місцевого самоврядування. Природно, люди не самі це придумали, ними керували і, думаю, до сих пір керують. Наші держслужбовці завжди використовувалися як певний ресурс "Партії регіонів", для створення картинки", - резюмувала політик.

Популярні новини зараз
ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карток: як уникнути затримок із виплатами Українцям приготували приємний "бонус" до пенсії: хто у черзі на доплати Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись
Показати ще