Одесит Ігор Воронцов зробив себе вдома птахоферму. Він вирощує перепілок у двокімнатній квартирі, в престижному районі Одеси – на Молдаванці. Каже, що таким чином бореться з кризою та подорожчанням продуктів, заощаджує кошти на яйцях та свіжому м'ясі.

"Я за спеціальністю скульптор. Працював з різними матеріалами, підробляв дизайном інтер'єрів. Але більш, як пів року тому кількість замовлень впала катастрофічно. Почав шукати якісь шляхи виходу з кризи. Син саме на балконі поставив клітку з перепелами. Я вирішив і собі організувати міні-птахоферму. Клітки зробив своїми руками, бо купувати було дорого. Шукав для кліток дошки та рейки. Багато інформації знайшов в інтернеті – виявляється, я такий не один. Багато людей тримають удома перепілок" - каже Ігор.

У коридорі в помешкані Воронцових була ніша. Там і вирішили поставити стелаж, щоб птахи не займали жилу площ. На декількох полицях Ігор Воронцов розмістив клітки.

"Сам змайстрував поїлки та кормушки. Дно у клітках зробив під нахилом, аби викочувалися яйця. Для яєць зробив окремий жолобок. У знайомих взяв п'ять перепілок, почав розводити. Курчата вилуплюються з яєць швидко – в інкубаторі за 16 днів можна отримати пташенят". – Розказує про деталі квартирний фермер.

Зараз у Ігоря 80 перепілок-несучок, 2 перепели-півні та ще 50 пташенят. На тиждень чоловік купує мішок спеціального комбінованого корму. Раніше один мішок коштував 160 гривень, зараз 260.

Популярні новини зараз
Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

"У день маю 40 перепелиних яєць. Частину споживаємо самі, частину продаю друзям та родичам. Беруть охоче. Так заробляю на корм птахам. Можна сказати, що вони самі свої харчі окуплюють".

Курячих яєць зараз родина не купує – навіть у салати додає перепелині. М'ясо Воронцови купують зрідка – теж вистачає перепелів. Голова родини сам їх рубає. Прибирати доводиться щодня.

"На прибирання кліток витрачаю хвилин 10 щоранку. Запаху від птахів не чутно взагалі. У нас у квартирі живе 4 коти – від них більше смороду, ніж від перепелів" – сміється Ігор.

Коти у Воронцових стали дійсно проблемою – адже чатують постійно коло клітки, тому доводиться слідкувати. Декілька разів клітку забували зачинити. Перший раз Ігор Воронцов встиг відбити пташок у котів, а другий раз знайшов тільки пір'я.

"Півників доводиться пускати на м'ясо. Тому тримаю їх зараз тільки два. Вся справа у тому, що перепелині півні теж кукурікають зранку – трохи не так як звичайні, але голос подають. Сусіди у нас хороші люди, але всьому є межа – не хочеться аби мої птахи заважали їм спати. Тому й ріжу їх, як тільки підростають" – розповів Воронцов.