90% роботодавців в Україні заявили про свою готовність наймати переселенців. Проте, серед працівників, що шукають роботу не більше 10% резюме від біженців. Експерти зазначають, що переселенцям пропонують більші зарплати, в порівнянні з місцевими жителями.

"З 40 тис вакансій на нашому сайті роботодавці готові взяти переселенців на 20% посад. І цей показник буде рости", - заявив на брифінгу директор з розвитку сайту для пошуку роботи work.ua Сергій Марченко.

Проте, з 33 700 резюме, які пропонуються на сайті наразі, лише 3 400 вказали свій статус як "переселенця". Щоб з'ясувати перспективі ринку праці для нового сегменту, в компанії провели опитування серед працедавців.

"Понад 60% працедавців вважають, що переселенці зі Сходу України, в основному,працюють гарно. Про проблеми заявили майже третина роботодавців. Середні заробітні плати по Києву на нашому сайті – 6 480 грн, то переселенцям пропонують в середньому 6 560 грн.", - каже Марченко.

Якщо у Києві переселенцям пропонують на 100 гривень більше, то в Одесі їм пропонують майже на тисячу гривень більше, ніж місцевим.

Популярні новини зараз
За безкоштовні поїздки в автобусах тепер доведеться платити "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

"Ще до початку війни ми помічали, що у Донецьку та Луганську менше людей шукали роботу через наш сайт, в порівнянні з Харковом чи Дніпропетровськом. Там працюють інші канали пошуку роботи, тому кількість тих, хто зараз шукає роботу через Інтернет не можна порівняти із кількістю тих, хто насправді її шукає після вимушеного переселення", - пояснив "Знай" Сергій Марченко.

Нагадаємо, що опцію "робота для переселенців" у оголошенні про вакансії та у резюме на сайті rabota.ua була запроваджена у грудні 2014 року. Наприкінці лютого аналогічну опцію запровадив портал work.ua. станом на 11 березня в Україні зареєструвалося майже 760 тис. переселенців, з яких понад 260 тис. шукають роботу в нових місцях проживання.