Гіпертонія - поширена і досить небезпечна хвороба, для боротьби з якою потрібно досить знати, щоб не запустити і не спровокувати ускладнення. Британські медики розвінчали найпопулярніші міфи, пов'язані з гіпертонією.

1. Гіпертонія зустрічається в літньому віці.

Останнім часом, на жаль, ця хвороба молодшає; за даними ВООЗ, кожна третя молода людина страждає від підвищеного артеріального тиску.

2. Чоловіки більш схильні до гіпертонії.

Насправді серед чоловіків ця хвороба просто "молодша"; жінки найчастіше стикаються з нею після менопаузи. Статистично ж кількість жінок і чоловіків гіпертоніків приблизно однакова.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Показати ще

3. Якщо тонометр показує підвищений тиск, значить, я - гіпертонік!

Робити поспішні висновки по одному показнику тонометра не варто. Щоб діагностувати гіпертонію, слід простежити за змінами тиску протягом декількох діб: вранці тиск нижче, ввечері - вище.

4. Головний біль - перша ознака гіпертонії.

Насправді підвищений тиск може взагалі не давати ніяких симптомів. Часто про хворобу людина дізнається в лікарні, як і про проблеми з серцем і нирками, які є частими супутниками підвищеного тиску.

5. Гіпертонія неминуча для людей з групи ризику.

Навіть якщо у вашій родині є гіпертоніки, ви можете запобігти хворобі. Для цього необхідно правильно харчуватися, регулярно займатися спортом, не вживати занадто багато солі, стежити за вагою, уникати стресів і не курити.

6. несолоного їжа вбереже від гіпертонії.

Крім солі, яку ми додаємо в страви, в організм потрапляє також деяка кількість солі з консервів, ковбас, сирів та інших подібних продуктів харчування. Їх вживання теж слід обмежити. Крім того, слід уважно вивчати склад продуктів, які ви купуєте в магазині.

7. Якщо підвищений тільки один показник тиску, то нічого страшного.

Постійно підвищений "нижный" (діастолічний) тиск свідчить про серйозну проблему зі здоров'ям. Періодичні коливання систолічного ( "верхнього") тиску серце може витримати, однак постійно високий тиск - теж серйозний привід звернутися до лікаря.

8. Підвищений кров'яний тиск - це не проблема.

Поширеність гіпертонії не означає, що вона не несе загрози. Інфаркт та інсульт - тільки верхівка айсбергу: наслідками гіпертонії можуть бути і хронічні захворювання нирок, і проблеми із зором, і порушення місцевого кровообігу.

9. Гіпертонія лікується за допомогою ліків.

На жаль, гіпертонія невиліковна: ліки можуть тільки контролювати тиск і підтримувати організм в оптимальному стані. І ліки, і профілактичні заходи - довічні супутники гіпертоніка.

10. Якщо тиск нормальний, таблетки можна не пити.

Ні в якому разі! Прийом ліків необхідний для нормалізації тиску; якщо припинити їх вживати, тиск знову підвищиться.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв, що брак фізичної активності вбиває швидше за гіпертонію; окрім того, гіподинамія дуже часто є причиною серцево-судинних захворювань.