Через 10 днів завершується строк сплати податку на нерухомість за 2015 рік, але квитанції отримали ще не всі платники.

Про це повідомляє програма "Сніданок з 1+1". Платіжки для сплати податку мали надіслати до 1 липня. Юрист Лаврентій Царук запевнив, що не слід боятися не встигнути заплатити за свою нерухомість. Адже зобов'язання зі сплати податку виникає, коли платник отримує квитанцію. Після цього він матиме 60 днів, щоб розрахуватися з державою.

"Якщо в двомісячний строк не сплатити податок, то додатково накладається штраф у 10% від суми податку і надається ще один місяць для сплати суми податку вже зі штрафом 10%. Якщо в цей строк платник його не сплатив, то штраф збільшується ще на 20%", – пояснює юрист.

Оселі з великим метражем вдарять по гаманцю українців. Під оподаткування не підпадають квартири менші за 60 квадратних метрів та будинків, площа яких не перевищує 120 квадратних метрів. Необхідно буде заплатити лише за все, що перевищує встановлені норми. Кожний "зайвий" квадратний метр обійдеться в суму від 1% до 3% від розміру мінімальної заробітної плати.

Розмір мінімальної зарплати встановлений на рівні 1378 гривень. Максимально за один квадратний метр доведеться заплатити 41,34 гривню - 3% х 1378 грн = 41,34 грн. Потім цю цифру необхідно помножити на площу квартири, яка перевищує мінімально встановлені норми.

Ставка податку коливається від 1% до 3% і остаточно її встановлюватимуть місцеві органи влади в індивідуальному порядку. Сплачується податок на нерухомість раз на рік.

Нагадаємо, народні депутати хочуть обкласти українців податками на сміття.

Підготував: Олександр Майер