Співробітники Національної поліції України затримали групу кібершахраїв з 12 осіб. Вони протягом 2014-2015 років незаконно заволоділи грошовими коштами користувачів інтернету в розмірі 10 млн гривень.

Як повідомив у вівторок департамент комунікації Нацполіціі України, зловмисники створювали фейкові сайти відомих інтернет-магазинів в доменних зонах .org .net. Домени реєструвалися у зарубіжних хостинг-провайдерів. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

"Кіберспекулянти виставляли на цих сайтах фотографії неіснуючих товарів зі сфери електроніки і побутової техніки за цінами, на 20-30% нижчими від ринкових пропозицій. Шахраї діяли в Одесі, Миколаєві і Києві. Кожна підгрупа займалася своїм завданням: перша створювала копії відомих сайтів, друга наповнювала сайт. Була також окрема людина, яка знімала гроші з банкоматів", - повідомили в поліції. Порушники затримані. Їм загрожує до п'яти років в'язниці.

Як заявив начальник департаменту кіберполіції Нацполіціі України Сергій Демедюк, правоохоронцям вдалося досягти 70% -го розкриття зазначеної категорії злочинів. Він підкреслив, що більшість злочинів відбувається не в результаті злому акаунтів, а через необережність користувача в поводженні зі своїми паролями. Злочинці використовують механізми соціальної інженерії і вивідують у користувачів цінні дані, повідомляє ресурс.

Читайте також: На Донбасі готуються до кібер-атак проти українських ЗМІ

Популярні новини зараз
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Нагадаємо, що недавно поліція накрила банду, яка створила таксопарк з викрадених авто. Правоохоронці затримали вісьмох учасників банди. Її організатором виявився 34-річний житель Київської області. Він же є власником служби таксі в одному з найбільших міст України. За кілька місяців підозрюваним вдалося викрасти близько 10 іномарок, в тому числі представницького класу. На авто "перебивали" номерні знаки двигунів і кузова, після чого транспорт використовувався на підприємстві організатора злочинної групи в якості таксі.