Відповідно до результатів вересневого опитування, проведеного Центром дослідження громадської думки (CBOS), 57% поляків готові прийняти біженців зі Сходу України.

Читайте також: Поляки сказали на яку зарплатню можуть розраховувати українці

"У вересні ставлення поляків до ідеї прийняття біженців суттєво не змінилося. Після двох місяців терактів у Ніцці та Мюнхені вщухли емоції, що деякий час негативно впливали на погляди респондентів на цю тему. Нині анкетовані більш прихильно ставляться до біженців, ніж у серпні", - наголошують в Центрі дослідження громадської думки, повідомляє Польське радіо.

За даними CBOS, в цілому прихильне ставлення поляки висловлюють також до ідеї прийняття жителів сходу України, котрі змушені покидати терени, де триває війна з Росією. Надання їм притулку у Польщі підтримує 57% поляків, проти висловлюються 38%, а 6% не змогли відповісти на це запитання. У порівнянні з серпнем, число поляків, котрі готові приймати прохачів притулку з України, зросло на 3%.

Проти прийняття Польщею біженців з країн, охоплених збройними конфліктами, висловлюється 52%, прихильні до такої ідеї 44%, а 4% не змогли відповісти на це запитання. Серед анкетованих 40% вважають, що Польща повинна надати тимчасовий притулок втікачам лише до того часу, коли вони не зможуть безпечно повернутися до своїх країн. Лише 4% погоджуються з тим, аби біженці могли поселятися у Польщі на постійній основі.

Як раніше повідомляв Знай.ua, Польща розробить план допомоги для поляків у Маріуполі.