Зниження читацького попиту найменше зачепило вітчизняну дитячу літературу, а також езотерику. Найбільш впали продажі російської та світової класики. Про це кореспондент "ЗНАЙ" довідався на одному з найбільших книжкових ринків України – київській Петрівці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗменшення попиту у 2,5-3 рази порівняно з 2014 роком відмічають продавці науково-популярної, бізнес-літератури, нон-фікшн та класики. Дещо краща ситуація з фаховою літературою: продаж книжок з медицини, юриспруденції, програмування скоротився на чверть. А от на классику попит просів найпомітніше.
"По-перше, класичні творі зараз широко доступні в інтернеті. По-друге, класика представлена здебільшого російськими виданнями, а вони подорожчали удвічі. Тепер такі книжки купують частіше – на подарунки", - вважають продавці подібної літератури.
Продажі дитячих книжок – художніх, розвиваючих та навчальних - скоротились несуттєво – на 5-10%. За спостереженнями декількох продавців літератури, останнім часом стабільно зростає попит на україномовні книжки, а на російськомовні – падає.
Не зменшилось зацікавлення езотеричною літературою та недорогими посібниками про сад-город, дачі-будинки, кулінарію-рукоділля та народні методи лікування. Книгарі вважають, що такі види видань допомагають людям пережити скрутні часі – одні дають психологічну розраду, інші – вчать зменшувати витрати.
Читайте також: Продавці під Майданом не хочуть розмовляти українською
Є також напрямки видань, попит на які зріс: це книжки з історії та етнографії України, з військової історії, літописи Майдану й АТО та… антистресові розмальовки. Стабільно розкуповуються твори сучасних українських письменників та українські переклади іноземної художньої літератури. Але, як зазначають продавці, в останньому випадку справа не в мові, а в тім, що українські книжки дешевші за російські.
Книгарі сподіваються пережити скрутні часи і не поспішають закривати бізнес.
"Ми тримали 4 точки продажу, цього року залишили дві. Так само вчиняють і деякі колеги. Є певний запас міцності, тримаємось. Не може ж бути погано завжди" - розповідає один з "петрівських" бізнесменів.