В Україні, попри спроби МОЗ реформувати фармацевтичну галузь, досі немає прозорої системи із продажу ліків – активісти не мають доступу до переліку цін, щоб порівняти їх із міжнародним ринком.

Про це в інтерв'ю "112 каналу" розповів представник громадськості в складі координаційної ради з питань реформування охорони здоров'я Дмитро Шерембей.

За його словами, вся інформація щодо імпортних препаратів повинна бути відкритою, адже необхідні документи для цього вже представлені у Кабмін.

Активіст зазначив, що заяви Уляни Супрун щодо заощадження на іноземних вакцинах потрібно підтвердити документально, адже мова йде про чималу суму – близько 3 мільйонів доларів.

На думку Шерембея, протягом останнього року чиновники присвоїли собі левову частку цих грошей, щонайменше 2 мільярди. Зробити більш відкритою галузь фармацевтики він пропонує за рахунок громадських ініціатив: наприклад, повністю відмовитися від послуг неприбуткових організацій, опублікувати перелік контрактів на закупку ліків на сайті МОЗ, а також забезпечити українців дешевими препаратами.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Астролог побачив у травні "лихо" для України Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

"Більше сотні країн світу використовують систему міжнародних закупівель", - додав він.

Головною проблемою експерт вважає відсутність надання допомоги людям з онкологічними хворобами. Більшість таких клінік перевели у так званий режим "самоокупності", тому вони не мають змоги забезпечити всіма необхідними медикаментами і обладнанням.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що одеські аптеки продавали контрабандні ліки із "ДНР" та Росії.