Змова "прихованих федералістів", про яку оголосили СБУ і ГПУ, нагадує скандальну "справу грибників" 2000 року, що закінчилася для спецслужб epic fail і жорсткими кадровими висновками. А екстрена "спецоперація" з викрадення нардепа Гончаренка в цьому контексті виглядає як відчайдушна спроба спецслужб врятувати ситуацію, вважає політичний експерт Олена Броницька.

Аналізуючи дії силовиків, Броницька нагадала про сфабриковану СБУ у вересні 2000 року справу на пенсіонерів-грибників, яких звинуватили "у змові з метою повалення конституційного ладу". Буквально на другий день після "грибної сенсації" кадрові висновки зробив Леонід Кучма: начальник ГУ військової розвідки Міноборони (ГУР МО) Ігор Смешко і начальник зовнішньої розвідки ГУР МО Юрій Прокоф'єв були звільнені.

"З тих пір вислів "справа грибників" став прозивним для ситуацій, коли спецслужби висмоктують з пальця сенсаційні викриття, щоб довести свою потрібність керівництву держави, на виході отримуючи курйозний скандал", - зазначила Броницька.

На її переконання, історія про змову з метою "прихованої федералізації" України виглядає так, ніби керівництво СБУ вирішило зробити сучасну постановку "справи грибників", а організацію Медведчука спробували приплести для солідності.

"Але відповідь не забарилася себе чекати. У заяві на сайті "Українського вибору" Медведчук відчитав головного СБУшника, вказавши на ряд кричущих нестиковок у цій новій версії "справи грибників". За словами Медведчука, названі Грицаком люди ніколи не мали ніякого відношення до "Українського вибору". Але найголовніше, Медведчук пояснив, що федералізація як процес реформування держави за визначенням не може бути прихованою", - повідомила Броницька.

За прогнозом політичного експерта, історія з сенсаційним викриттям "прихованих федералістів" закінчиться так само безславно, як і "справа грибників".

"Плітки і брехня йдуть рука об руку", говорить про такі випадки англійська приказка. Загалом, є всі підстави вважати, що хто виграє Чемпіонат України з "сенсаційним викриттям" так само безславно, як і "справа грибників". Якщо не гірше", - підсумувала експерт.