Банкіри, які хочуть зберегти платоспроможність підпорядкованих їм банків в Україні, прагнуть отримати нові можливості взяти ініціативу в свої руки, щоб оздоровити проблемних позичальників і поліпшити фінансові показники банку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦя обставина стала причиною активної участі Незалежної асоціації банків України, експертів ЄБРР і Світового банку в розробці закону України "Про фінансову реструктуризацію", який вступить в силу 19 жовтня поточного року.
Про це повідомила адвокат і юрист Марія Кривошей і додала, що метою даного закону стане сприяння відновленню господарської діяльності боржників, які перебувають у критичному фінансовому стані; підтримка стабільності фінансової системи, забезпечення доступу боржників до фінансування з метою відновлення їх фінансового стану.
"Дані процедури за законом стосуються не тільки реструктуризації фінансово-господарської діяльності боржника в Україні, а і його активів за кордоном. Головне, що в реалізації зазначеного механізму закону задіяні фінансові установи, які є кредиторами боржника, якщо вони не є пов'язаними з ним особами. Крім звичних механізмів реструктуризації боргів, Закон передбачає можливість залучення позичальником нового позикового фінансування або інвестицій і передачу раніше закладеного майна новому кредитору. Природно, така можливість виникає тільки за згодою банку-кредитора та його активної участі", - повідомила Кривошей у своєму блозі на liga.net.
За словами адвоката, привабливо виглядає можливість перетворити борг у капіталовкладення в бізнес і отримати право взяти участь у зміні управління ним.
Закон також передбачає участь та контроль з боку держави над процесами реструктуризації, створення спеціальних органів, таких, як Секретаріат, Координаційний комітет кредиторів банків, запровадження спеціального інституту арбітрів для врегулювання спорів між учасниками фінансової реструктуризації, і багато інших корисних і ефективних інструментів.
Фінансова реструктуризація проводиться за планом, який затверджується у відповідності з передбаченим законом механізмом.
Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що на українців очікує грандіозна перевірка доходів.