17 березня вступив в силу закон "Про обмеженням розміру пенсій, працюючим пенсіонерам". Відповідно до нього працюючі пенсіонери, у яких розмір пенсійних виплат перевищує у півтора рази мінімальну заробітню плату, тобто 1218 грн, матимуть на близько 85 % пенсії менше. Також не платитумь пенсії, працюючим пенсіонерам-нардепам, суддям, прокурорам. При звільненні пенсіонера з роботи в обох випадках, він знову отримуватиме повну виплату. Такі нововведення поки, що тимчасові та діють лише до 31 грудня 2015 року.

Встановленні скорочення пенсій не стосуються інвалідів війни, 1 та 2 груп, учасників АТО та війни, членів військових родин.

Також відповідно до закону пільгову пенсію отримуватимуть ті, хто працюють впродовж повного робочого дня на шкідливій, важкій та підземній роботі. Точний список професій, які підпадають під пільги визначає Кабінет міністрів України. Для жінок пільговий стаж тепер буде підвищуватися на півроку кожного року. Відповідно виходити на пенсію мають право робітники у 55-річному віці, чоловіки із 30-річним стажем та жінки із 25-річним стажем.

У мінфіні пояснюють, що завдяки введенню таких обмежень розраховують зекономити близько 25 млрд на рік. Експерти ж вважають, що цей законопроект сприятиме ще більшому обкраданню пенсіонерів.

"Наших пенсіонерів обкрадатимуть вдвічі більше. Адже українці похилого віку, які працюють вже заробили право на повноцінну пенсію. Також вони працюватимуть та виплачуватимуть надалі внески до пенсійного фонду, хоча це вже для них не є обов"язковим. Таким чином, український пенсіонер віддаватиме державі більшу частину пенсії, яку буде отримувати. Але, працюючі люди пенсійного віку вже втратили значну частину пенсійних доплат через відповідні реформи екс-влади", - пояснив Юрій Гавриленко, експерт Фонду суспільної безпеки.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки На ТЦК чекає колапс: терміни поставили в глухий кут Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще