Практично кожна людина користувалася і користується сірниками. А от як виглядає процес їх створення, бачили далеко не всі.

Сайт "Популярна механіка" поділився відео, у якому детально показано, з чого починається шлях сірників у кишені споживачів.

Видання пояснює всі тонкощі приготування спеціальної суміші, в яку занурюють деревяні заготовки, що після просушування фасуються по коробкам.

Так, до складу порошкоподібних речовин головки входять окислювачі - бертолетова сіль і калієвий хром пик Вони віддають кисень при високій температурі, зниженій добавкою каталізатора - піролюзиту. Їх киснем окислюється сірка, що міститься в головці сірника. При цьому виділяється сірчистий газ, що надає сірнику характерний запах.

Короткочасного спалаху головки було б недостатньо для запалювання, але парафін, що знаходиться під головкою, закипає при горінні, його пари спалахують, і вогонь переноситься на дерев'яну паличку.

Популярні новини зараз
Не просто літо, а зірковий старт: що готує червень знакам Зодіаку і чому цей місяць може все змінити Масові перевірки пройдуть по всій країні: де шукатимуть ухилянтів Мобілізація після 50 років: умови стають жорсткішими – призиватимуть за новими правилами Оплата за газ по-новому: у "Нафтогазі" зробили оголошення для споживачів
Показати ще

Для управління швидкістю горіння в число порошкоподібних речовин входять мелене скло, цинкові білила і залізний сурик. Паличку, яку зазвичай роблять з осики, просочують 1,5% розчином ортофосфорної кислоти, щоб уникнути тління.

Читайте також: Дослідники наблизилися до створення людини-невидимки

Покриття сірникової коробки, об яку черкають сірником, теж є сумішшю порошкоподібних речовин в розчині клею. До їх складу входить сульфід сурми і червоний фосфор, що при терті головки об коробку переходить у білий фосфор, миттєво спалахує при контакті з повітрям і підпалює головку. Щоб при запалюванні не зайнялося все покриття, частинки червоного фосфору залізним суриком, каоліном, гіпсом та меленим склом. Ці речовини погано горять, тож не дозволяють поширитися вогню по всій поверхні.

Раніше, як писав "Знай. ua", вчені показали процес розвитку ракової пухлини.