Експерт "Інформаційного опору" Дмитро Тимчук розповів про нюанси законопроекту, який передбачає створення бази ДНК при військкоматах. Виявляється, що такий закон уже є на розгляді Ради, а парламентський комітет навіть порадив прийняти його в першому читанні.

"Документ не містить фінансово-економічного обґрунтування, а це значить, що неясно, скільки грошей потрібно на його реалізацію, а по-друге ці витрати не передбачені бюджетом" - розповідає Тимчук газеті "Сегодня".

Він повідомляє, що для створення такого арсеналу даних потрібна технічна база. Міноборони позитивно відгукнулася про законопроект, але переклав відповідальність на його реалізацію на Міністерство охорони здоров'я. Він пропонує створити обладнані центри для забору біологічного матеріалу вже при військкоматах. Експерт підкреслює, що це тривалий процес, тому що для організації необхідні додаткові кошти. Саме ці проблемні моменти можуть бути тими причинами, за яких законопроект ще нескоро надійде на розгляд депутатів.

Відомо, що цей законопроект підготували народні депутати з комітету Ради з питань національної безпеки і оборони. Вони звернули увагу на ті випадки, коли в зоні АТО трапляються масові поховання, а тіла військових впізнати важко. Також в результаті контузії військовий не завжди може повідомити дані про себе.

Читайте також: Терористи розбомбили церкву в Правдівка

Популярні новини зараз
Термінове оновлення для "Резерв+": що треба негайно зробити Обмежено придатних відправляють на передову: хто вирішує долю військовослужбовців Навіть ТЦК не зацікавить: які хвороби звільняють від мобілізації Продаж квартири обернеться фінансовим шоком: в Україні встановили нові податки на нерухомість
Показати ще

Нагадаємо, що тема впізнання тіл в Україні стала найбільш актуальною з часу початку АТО. Цікаво, навіщо створювати таку базу, якщо ескалації на Донбасі найближчим часом не передбачається.