У Польщі останнім часом збільшується популярність правих ідей і організацій. Основне гасло полягає у формуванні країни виключно для поляків, що набуває негативний аспект для іммігрантів, українців в тому числі. Соціологічні дослідження показали, що близько 33 відсотків поляків є правими, наполовину менший відсоток поляків вважають себе лівими.

"Хоч радикалізація шкодить іміджу Польщі і відносинам з сусідами, а кількість правопорушень на етнічному ґрунті зростає, польська влада вдає, що проблеми немає", - пише в своєму блозі Вікторія Жуган на espreso.tv.

У зв'язку з цим праві поляки знову повертають історичні спірні питання, адже великою цінністю є повага до предків і повернення до історичного коріння. Тому на поверхні знову опинився конфлікт навколо Волинської трагедії, яку поляки інтерпретують як різанину. Для польських правих повернути данину предкам і відновити всі проблемні моменти в історії набувають такого ж значення, як і питання національної важливості, наприклад, економічні або соціальні.

У Польщі почастішали акти вандалізму проти українських могил і пам'ятників, також стало більше відкритих нападів на українців. Прикладом може бути випадок з нападом на православну процесію в Перемишлі, після якої заборонили в'їзд для української групи "Ot Vinta".

Знай повідомляв, що польські депутати визнали події на Волині 1943-1945 років геноцидом.