Використовувати терагерцове випромінювання і наночастинки золота для діагностики ракових захворювань запропонував професор лабораторії хімії та фізики Університету Лотарингії (Мец, Франція) Андрій Постніков.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСвою ідею він озвучив на семінарі International Workshop "Modern Nanotechnologies" (IWMN 2016), пише MedikForum.
За його словами, необхідне обладнання для реалізації цього проекту є в Уральському центрі колективного користування "Сучасні нанотехнології" (УЦКП СН) при УрФУ, тож у подальшому планується тісна співпраця французьких та російських науковців у роботі над ним.
Читайте також: Груба шкіра на долонях є першою ознакою раку
Метод діагностики раку, розроблений Андрієм Постніковим, нешкідливий і дозволяє помітити ракові клітини за збільшеним вмістом в них води в порівнянні зі звичайними клітинами організму. Зараз ученим потрібно створити джерело терагерцового випромінювання і детектор, що дозволяє отримувати його зображення.
Видання повідомляє, що вирішуватимуть обидва завдання за допомогою наночастинок золота різної форми. Цей метал науковці вибрали через його біологічну сумісність.
Нагадаємо, чоловіки частіше за жінок страждають від раку, і серед них вищий відсоток смертності через цю хворобу.