Незважаючи на те, що закон про амністію прийнятий тільки зараз, суди вже випускають злочинців, які є учасниками АТО, на свободу. Причому пом'якшувальною обставиною там вважають сам факт їх участі в АТО. Наприклад, в Іванківському райсуді Київської області 10 червня 2016 року слухалася справа військовослужбовця, який в липні 2015 року згвалтував 10-класницю. Вислухавши доводи сторін, суддя призначив йому чотири роки в'язниці, який замінив на два роки умовно і штраф 3 тис. грн.

Юристи та експерти б'ють на сполох та запевняють, що такі масові амністії призведуть до хаосу і чисельних злочинів, розповідають "Весті".

"Раніше військові несли кримінальну відповідальність з подвійною суворістю. Але ми виявилися унікальною країною, в якій раптом вирішили, що виконання військового обов'язку може знизити відповідальність або взагалі її обнулити. Створено страшний прецедент. Скоївши злочин в зоні АТО, людина потенційно залишається злочинцем. Ця схильність може спрацювати і в мирній середовищі", - розповідає юрист Сергій Шабовта.

Тепер АТОшників можуть звільняти від відповідальності, навіть якщо вони грабували, відбирали автомобілі та інше. А самі злочинці вже домагаються поблажливості судів навіть у тяжких злочинах, прикриваючись бойовим минулим.

Читайте також: Боржників та прохачів субсидій посадили на шиї українців

Популярні новини зараз
Масові перевірки чоловіків на вулицях, у барах, транспорті: що потрібно знати ТЦК стане на заваді: що підготували 17-річним юнакам Збирайте документи: "Нафтогаз" додав споживачам паперової тяганини "Ніколи не потраплять на передову": чому працівники ТЦК не підлягають мобілізації
Показати ще

Зазначимо, що Верховна Рада прийняла закон про амністію, окремою статтею прописавши звільнення від покарання учасників АТО.