Останнім часом все більше українців різного віку страждають на ендокринну гіпертонію (підвищення тиску), але в державі система діагностики та лікування цієї хвороби досі не функціонує належним чином. Відповідну думку висловив директор Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Олександр Ларін.

Про це повідомляє "Дзеркало тижня".

За словами фахівця, численні наукові дослідження та рекомендації з цього приводу суттєво відстають від того рівня, який підтримують розвинені країни.

Читайте також: Реформа медицини: куди зникнуть українські лікарні

Для того, щоб швидко і правильно поставити діагноз, потрібно користуватися спеціальними медичними рекомендаціями, а про старі методи – забути. Ситуацію ускладнює також брак висококваліфікованих спеціалістів, обладнання та реактивів.

Популярні новини зараз
Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись Гарчать та кусають оточуючих: серед підлітків шириться дивна субкультура
Показати ще

З цієї причини у Міністерстві охорони здоров'я повинні приділити більше увагу цьому питанню, адже ендокринна гіпертонія може негативні наслідки. Неправильно призначене лікування погіршить стан пацієнта, внаслідок чого часто розвиваються хвороби серця, нирок та навіть судин головного мозку.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що у МОЗ планують повністю перепрофілювати медичні заклади на госпітальні округи. Кожен із них надаватиме допомогу певній групі пацієнтів – планову та екстрену. На один округ передбачається створення від трьох до п'яти спеціалізованих лікарень, дістатися до яких можна не пізніше ніж за годину.