В Україні ліквідували Державну санітарно-епідеміологічну службу. Її функції тепер буде виконувати Центр громадського здоров'я. Багато в чому вони збігаються із завданнями СЕС. Ініціативи МОЗ зі створення подібних структур сприяють руйнуванню медицини в цілому.

Про повідомляє Ольга Скрипник в статті для "Дзеркала тижня". Про ліквідацію СЕС давно говорили бізнесмени і чиновники та навіть прем'єр-міністри.

"Знищувати цю службу починав Азаров, заявивши, що "СЕС пригнічує наш бізнес". А завершив Яценюк, який заборонив спочатку всі перевірки, що входять в компетенцію СЕС, а потім і саму службу ", - зазначає вона.

Читайте також: Лікування у лікарнях і поліклініках України стане платним

Міністерство охорони здоров'я, за її словами, не бачать в ліквідації проблем і розраховує на ефективну роботу Центру громадського здоров'я. Поки будуть проводити реформи, функції фахівців СЕС ляжуть на плечі сімейних лікарів. Вони здійснюватимуть протиепідемічні та профілактичні заходи інфекційних хвороб, проводити індивідуальну та масову профілактику захворювань, а також розслідувати поодинокі випадки інфекційних хвороб.

Популярні новини зараз
Більше не видурять гроші: як перевірити, що сайт, банківська картка чи мобільний номер є шахрайськими Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

Скрипник наголосила, що необхідна база і досвідчені фахівці були тільки у СЕС. Реформування триватиме до 2019 року, а результатом його стане "вдосконалення фінансової та матеріальної бази". МОЗ, за її словами, хоче додати собі в актив ще одну реформу й отримати можливість розпоряджатися майном і бюджетами.