Міністр соціальної політики Андрій Рева переконаний, що пенсійна накопичувальна система може повторити сумний досвід краху радянської системи, коли впродовж одного дня люди втратили всі свої заощадження. Рева наголосив, що ніколи б не повірив накопичувальним фондам, оскільки всі вони протягом останніх 10 років зникли.

"Я знаю, що у нас була величезна кількість різних фінансових структур ще 20 років тому. Ви пам'ятаєте ті фінансові структури, які існували 20 років тому і пропонували пенсійні програми? Я пам'ятаю, у мене хороша пам'ять. Так от, я жодної з них зараз не бачу. Ніби як мені через 10 років на пенсію йти. Якби я тоді повівся і почав з ними співпрацювати, я б вже нічого не мав.", - повідомив Рева.

Читати також: Українцям не під силу сплачувати комунальні рахунки

За словами міністра, на його очах зруйнувалась радянська трирівнева система, яка теж по-суті була накопичувальною, тому нова ініціатива не викликає в міністра позитиву, а радше, - викликає в нього застереження.

"На моїх очах рушилася набагато більш серйозна система – радянська. Вона фактично була трирівнева. Були пенсії обов'язкові, які платилися з бюджету усім, хто працював. Причому диференціація була невелика: мінімальна, умовно кажучи, 80 рублів, 120 – максимальна, підвищена – 132 рубля. Були персональні пенсії, але для них треба було ось в таких кріслах сидіти (показує на своє крісло, – прим. Ред.). А далі людям пропонувалося. Хто хотів добровільно – вони клали гроші в Ощадбанк: хто 10 рублів, хто 100 рублів. З тим, щоб у них на пенсію якась суми, яку вони потім зможуть витрачати.", - розповів Андрій Рева під час інтерв'ю виданню "Сегодня".

Популярні новини зараз
Нові тарифи на газ в Україні: скільки він коштуватиме до квітня 2025 року Довідку можна викидати: чоловіків огорошили новим правилом Встановлення інвалідності буде проходити по новому: які документи готувати для МСЕК Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників
Показати ще

Нагадаємо, раніше Андрій Рева розкритикував верифікацію доходів пенсіонерів, яка по-суті не відповідє дійсності через відсутність взаємодії перевіряючих органів.