У 50-х роках у Британії існували держоргани, які полювали за неплатниками податку на телевізори. Екіпаж із трьох людей користувався спеціальними радарами для пошуків тогочасних піратів.

Traveller Television Detector Vehicle встановили на шасі авто Morris Oxford III із кузовом "універсал". Конструкція, дуже схожа на шпіонський апарат, включала пеленгатори. Вони вловлюють сигнал від гетеродина ввімкненого приймача телесигналу, - написав у своєму ЖЖ блогер strangernn.

Команда пошуковиків складалась із командира з планшетом, оператора пеленгатора та водія. Вони наносили на карту помічені апарати, а потім звіряли адреси із списками податків, які англійці сплатили.

Читайте також: Киянин майструє велосипеди із дуба (фото)

Якщо ж пеленги співпадали із будинком, звідки на роботу ВВС гроші не нараховували, то туди вже їхала команда "іншого гатунку".

Популярні новини зараз
Немає грошей – йди воюй: нардеп закликав змінити систему штрафів від ТЦК Мізерну пенсію можна збільшити: пенсіонери мають право вимагати перерахунок "Бусифікація" під забороною, але підрозділи виснажені: кого пошлють на "нуль" Пенсіонерам доплатять 25% до пенсії: хто має право на підвищення
Показати ще

За словами блогера, схема забезпечувала незалежність мас-медіа від держави. Тобто, ЗМІ позбавлялось можливості тиску з боку політиків.

Епоха аналогового телебачення поступово переміщується у технології, що застаріли. У грудні 2016 року закінчується термін ліцензії на отримання абонплати на контент ВВС, і що буде далі - поки що незрозуміло.

Нагадаємо, BBC працює за принципом суспільного мовлення. Модель монетизації сформували у 1922 році. Тоді ввели щорічний збір із кожного домогосподарства, що використовує радіо (коли існувало тільки воно).