Істотно скоротити "списки №1 і №2" професій та посад працівників зі шкідливими умовами праці – одна з поступок, прем'єра перед МВФ, а також спосіб не підвищувати пенсійний вік..

Як відомо, до першого списку входять найшкідливіші професії: гірники, робітники, зайняті в чорній металургії, трубопрокат, коксохімічному виробництві та хімпромі, льотчики, атомники, метробудівці і ті, хто зайнятий на шкідливих виробництвах, пов'язаних зі сплавами металів. А також люди, що працюють з вибухівкою, азбестом, склом.

До другого списку входять різноманітні машиністи, оператори кранів, геологи та механізатори, деякі викладачі, більшість медпрацівників, слюсарі і навіть працівники театрів і цирків.

Достроковий вихід на пенсію - головна пільг, якою користуються працівники цих списків. Також це надбавки за шкідливість до пенсій, плюс збільшені відпустки та спеціальне харчування ( "молоко за шкідливість").

Сьогодні в Кабміні планують взятись за ці списки і радикально їх скоротити.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

"Я тримав його в руках (нову версію списків- ред.), повинен сказати, що він схудне більше ніж наполовину", - сказав голова шахтарської профспілки Михайла Волинця,

Читайте також: Політолог розповів про плани Гройсмана на Москаля і Саакашвілі

Нової версії списків наразі у відкритому доступі наразі ще немає. Але, за словами Михайла Волинця, пільгових пенсій позбавлять робітників, задіяних у видобутку залізних руд та в роботі з кольоровими металами, працівників ГЗК, рятувальників. Також пільги втратять рентгенологи, хірурги, інфекціоністи, медсестри психлікарень, майже всі педагоги, працівники хімічної галузі, залізничники, атомники. Піднімуть також для більшості шкідливих професій і термін виходу на пенсію – з 35-40 років до 50-55.

За словами економіста Олександра Охріменка, головна мета зменшення списків - економія. "Стоїть завдання прорідити списки, зменшити дефіцит Пенсійного фонду. МВФ вимагає підвищити пенсійний вік, і Кабмін намагається не чіпати цю тему усіма способами ", - вважає економіст.

Офіційно в Мінсоцполітики можливість скорочення списку не коментують, пропонуючи дочекатись п'ятниці.