На європейських виробництвах постійно зростає кількість роботів. Згодом їх можуть кваліфікувати, як "електронні особи" з відповідними відрахуваннями їх роботодавців до фондів соціального страхування. Євросоюз незабаром може прийняти відповідне рішення в рамках проекту нової промислової революції.

Про це повідомляє агентство "Reuters". Європейський парламент вказує на те, що роль штучного інтелекту в виробництві постійно зростає. Роботи-робітники все частіше замінюють людей на заводах, що може спричинити стрибок безробіття.

Все більше роботів роблять схожими на людей. Якщо роботодавець буде платити необхідні соцвнески за роботів, то це зрівняє їх в правах з людиною.

У проекті пропонують, "щоб найскладніші автономні роботи отримали статус електронних осіб з відповідними правами та обов'язками". Євродепутати хочуть створити реєстр таких "працівників", який буде доступний фондам соцстраху для контролю виконання юридичних зобов'язань.

"Ми думаємо, що ця бюрократія сповільнить розвиток робототехніки", - заявив директор департаменту з робототехніки та автоматизації VDMA Патрік Шварцкопф.

Популярні новини зараз
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Показати ще

Він підкреслив, що зв'язок між зростанням безробіття і збільшенням кількості роботів не доведена. У Німеччині протягом періоду з 2010 по 2015 рік на автозаводах зросла кількість працівників на 13%, а кількість зросла на 17%.