Канадські вчені придумали нанороботів, які будуть ефективно лікувати рак і мінімізують побічні ефекти від хіміотерапії.

Під час інтенсивного росту ракових клітин утворюються ділянки тканин із низьким вмістом кисню. Через це в них не потрапляють лікарські препарати.

У таких випадках, захворювання не піддається більшості традиційних методів лікування, у тому числі й опроміненню.

Тут на допомогу приходять самохідні нанороботи. Завдяки високій точності, вони здатні доставляти препарати навіть у важкодоступні зони ракових пухлин і значно знизити негативні для організму наслідки хіміотерапії.

Читайте також: Людям з вищою освітою загрожує рак мозку

Популярні новини зараз
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

Нанороботи сконструйовані з більш ніж 100 мільйонів джгутикових бактерій-агентів, які несуть у собі препарат. Завдяки магнітній чутливості, управляти ними можна за допомогою комп'ютера, повідомляє портал Naked Science.

Магнітні наночастинки дозволяють агентам рухатися вздовж магнітного поля, а датчики кисню - знаходити найбільш активні ділянки ракової пухлини. Випробування на мишах показали ефективність нанороботів при лікуванні раку товстого кишечника.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", безсоння провокує рак.

Підготувала Анастасія Кокошина