Російські депутати Валерій Рашкін та Сергій Обухов хочуть відсторонити з посади посла України у РФ Михайла Зурабова. Комуністи вважають, що він не зміг "перешкодити" проведенню Революції Гідності та не зупинив, начебто, русофобні настрої в Україні. Із таким запитом депутати звернулися до міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.

"Михайло Зурабов 6 років займає посаду повноважного посла РФ в Україні. За ці роки він не зробив нічого, щоб запобігти зростанню антиросійського ставлення в сусідній країні і проведенню Євромайдану. В його діяльності відсутня будь-яка активність, внаслідок чого й не спостерігалося відстоювання ним інтересів нашої країни та її громадян. От з послом Америки в українській державі рахувалися. Фахівці політичну роботу Зурабова вважають ганебною та провальною. Згадаймо, коли він очолював міністерство охорони здоров'я і соцрозвитку РФ проведення ним монетизації пільг призвело до масових протестів росіян. Тому просимо надіслати прохання до президента Росії, щоб він розглянув питання про зняття його з посади повноважного посла", - написали у своєму запиті до міністра Рашкін та Обухов.

Михайло Зурабов призначений, колишнім російським президентом Дмитром Медвєдєвим, на посаду повноважного посла РФ у 2009 році. Тоді ж його було призначено спеціальним представником президента Росії по розвитку торгово-економічних відносин з Україною. З лютого до червня минулого року Зурабов був прикликаний в Москву для консультацій в зв'язку зі зміною влади в українській державі.