В одній із російських психлікарень лікарі та санітари вважають пацієнтів арештантам.

Про це розповів 20-річний студент із Новосибірська Костянтин Задоя, батько якого православний активіст Юрій Задоя місяць тому здав його на примусове лікування, пише видання "Відкрита Росія".

Повідомляється, що між батьком і сином існував конфлікт на релігійному ґрунті. Батько здав сина в лікарню, заявивши, що той погрожував його життю і "виймав іконам очі".

У лікарні хлопця відразу ж відправили до приймального покою. Його спроби відстояти свої права завершилися провалом - Костянтина відправили в гостре відділення, попередньо зв'язавши і вколовши аміназином (нейролептиком).

"Медикаменти мені стали давати відразу ж, по приїзду. Амніазин, неулептіл - нейролептики. Ні обстежень, ні аналізів, ні діагнозу не поставили – відразу "лікувати" почали", - розповідає Костянтин.

Популярні новини зараз
Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило "Війна на території росії": відомий астролог назвав час, коли Україна відчує мир Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією Тарифи просто непідйомні для пенсіонерів: українці тікають від "Київстар"
Показати ще

У гострому відділенні парубка тримали близько тижня. Умови там були жахливі: одна палата на 20 осіб із одним туалетом. Можливості виходу на вулицю у пацієнтів цього відділення також не було. У палаті перебували як дійсно хворі люди, так і ті, кого засунули або родичі, або обманом змусили підписати угоду на госпіталізацію.

"У гострому відділенні нагляду особливого немає - лікарі туди не ходять, сидять у кабінетах. Відповідно, люди покинуті напризволяще - і санітарам. Вони п'ють горілку", - додав Костянтин.

За його словами, до пацієнтів лікарі і санітари відносяться, як до арештантів.

"Кілька разів бачив, як санітари били пацієнтів. Людина лежить зв'язана, кричить, погано їй - підходить санітар і б'є кулаком по голові", - зазначив хлопець.

Більш того, він також розповів, що пацієнтів навіть з гострого відділення залучають до всіляких робіт, які повинен робити персонал: мити підлогу, посуд, працювати на кухні.

"За це одним дають сигарету або печиво, а іншим взагалі нічого не дають", - говорить Костянтин.

За словами хлопця, його кілька разів за тиждень пов'язували, бо він намагався поговорити з санітарами.

У психлікарні Костянтин пробув близько місяця, його випустили 3 серпня. Костянтину вдалося вийти завдяки резонансу навколо його утримання в цій установі.

"З самого початку я зв'язався з родичами, попросив, щоб вони розповіли журналістам мою історію. Журналісти приходили на виїздне засідання суду - їх не пустили, вони написали про все це. Піднявся галас, до мене прийшла завідуюча і сказала: збирай речі. Так мене перевели до звичайного відділення ", - розповідає Костянтин.

Тільки після переведення в звичайне відділення йому призначили лікаря, при цьому збільшили дозу ліків.

Як розповів Костянтин, у загальному відділенні в палатах розміщуються по чотири людини.

"Там лежать, наприклад, хлопці з військкомату, які не пройшли тест. Коли до мене приходив лікар, я розповідав йому всю правду, він слухав, записував. Звичайно, він не міг прийняти мою точку зору - мене ж госпіталізували, було рішення суду ", - зазначає студент.

Разом з адвокатом Костянтин закидав лікарню скаргами: вони отримали понад тридцять запитів від різних організацій, в тому числі від уповноваженого з прав людини.

Щоб уникнути проблем, в лікарні зажадали від Костянтина відкликати всі запити і тільки після виконання ним цієї вимоги випустили хлопця.

"Зараз я вже написав заяву до районного суду про визнання відгуків недійсними", - уточнив Костянтин.