Російський вчений Анатолій Брушко, доктор геолого-мінералогічних наук, котрий очолює кафедру геокриології МДУ все життя вивчає проблеми вічної мерзлоти. Одного разу він спробував "безсмертні бактерії" і від того часу його зовнішність майже не змінилася - передають Відомості.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ 90-х він дуже захопився темою мікроорганізмів та бактерій. Він вивчив історію харчування, провів багато експедицій та протягом 5-ти років займався дослідженнями у мікробіологічній лабораторії Університету Хоккайдо. Там він вивчав властивості бактерій, намагався розшифрувати їх ДНК.
Одного разу він знайшов бактерію Bacillus F в стародавній вічній мерзлоті на Мамонтовій горі в Якутії. Мікроорганізму було більше 3 мільйонів років, але він досі був живим.
Після тривалих експериментів бактерія показала свою стресостійкість і стала сенсацією у науковому світі, адже вік усіх мікроорганізмів на планеті обмежений.
Перш ніж спробувати бацили на собі, вчений разом з колегами провів багато експериментів на мишах і мухах-дрозофілах. Вони продемонстрували збільшення тривалості життя та енергії.
Читайте також: NASA використовуватиме бактерії, як джерело енергії
Вчений вважає, що секрет довгожителів з Якутії полягає саме у цій бактерії. Адже вона потрапляє у місцеві річки з яких населення п'є воду. Не зважаючи на важкі кліматичні умови та погану екологію місцеві жителі залишаються молодими і здоровими дуже довго.
Всі оточуючі відмовляли Анатолія проводити такий серйозний експеримент на собі. Хоч ця спроба і дала позитивний результат, вчений нікому не радить повторювати його вчинок.