Вперше в історії влада Японії визнали лінію розлому від землетрусу культурною цінністю. Воно відбулося в квітні в префектурі Кумамото і досягало магнітуди в 7,3 бала.

Про це повідомляє японське видання "THE ASAHI SHIMBUN". Розлом отримав такий статус, щоб зберегти пам'яті про трагедію для майбутніх поколінь. Сильно землетрус стався на острові Кюсю в цьому році з 14 по 17 квітня поточного року. В результаті загинуло 49 людей загинули і ще 11 пропали без вісті. Поранення отримали понад тисячу осіб. Це було перше серйозне землетрус з 2011 року на території Японії, яке забрало життя понад 30 осіб.

Найбільших руйнувань зазнав місто Масікі. Місцевий освітній рада визнала культурною цінністю дві ділянки розлому Футагава. Довжина одного з них, розташованого неподалік храму Шіоінья, становить чотири метри. Інший перебуває на приватній ділянці в південно-західному напрямку. Його довжина становить 20 метрів.

Міська влада Масики вирішать, чи будуть будуватися спеціальні споруди, щоб захистити культурних цінностей від впливу зовнішнього середовища. В Японії існує багато збережених слідів землетрусів.

Один з них зберігся після землетрусу в Кобе. Це було одне з найбільших сейсмічних подій в історії країни. Йому теж присвоїли статус природного пам'ятника. Через це землетрусу в 1995 році загинуло майже 6,5 тисячі осіб.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще