Колишній мініст закордонних справ Володимир Огризко переконаний, що для України участь в саміті НАТО у Варшаві є добрим сигналом, на відміну від Росії, яку покличуть лише для того, щоб пояснити, чого не потрібно робити, щоб ситуація не загострювалась ще більше.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами Огризка, "Україна спілкується з НАТО, як партнер", а от після події, вже на рівні послів, російські стороні будуть пояснювати, як співіснувати далі, однак це "абсолютно інший рівень".
"У випадку з Україною мова йде про партнерську співпрацю, а у випадку з Росією – про інформування задля уникнення загострення напруги", - пояснив дипломат у своєму блозі на nv.ua.
Читати також: Тимошенко повертає статус "газової королеви" низькими тарифами
Огризко також пояснив, про що саме в НАТО вкажуть Росії, як діяти, аби уникнути подальшого загострення ситуації. Приміром, це стосується розташування військ альянсу, запропонують "не сповзати до стану холодної війни" а також наголосять про певну культуру поведінки.
На думку Огризка, чим жорсткішою буде позиція НАТО, тим влучніше вона вплине на майбутню поведінку Росії , яка не може більше зробити нічого іншого, окрім як шантажувати ядерною зброєю.
"Чим жорсткішою буде позиція НАТО стосовно РФ, тим менш агресивною вона буде. Росія не здатна ні на що інше, крім ядерного шантажу, яким активно займається сьогодні. Якщо чітко пояснити, що, рухаючись у цьому напрямку, вони "отримають по зубах", у товариша Путіна зменшиться апломбу і бравад", - пояснив Огризко.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія проводить підготовчу мобілізацію по всій країні і відпрацьовує варіант масштабної війни.