27 червня у власному будинку під Києвом на 49-му році життя помер депутат Київської облради Микола Семеняка. За попередніми даними, Микола Семеняка помер від серцевого нападу. Семеняка був афганцем, в 2013-2014 роках був учасником Революції Гідності в складі 8-ї Афганської сотні. У 2014-2015 роках - учасником бойових дій в складі добровольчого батальйону "Айдар" на сході України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТакі випадки в Україні зараз не рідкість - молодий, цілком здоровий воїн раптом в мирному житті вмирає від інфаркту.
Читайте також: Україна вступить в НАТО не раніше, ніж через 10 років
В кінці минулого року в Києві від серцевого нападу вдома помер відомий журналіст, боксер і також воїн АТО 36-річний Ігор Смага. Після учебки, Ігор служив 14-ій механізованій бригаді, де став снайпером. У грудні Ігор приїхав додому у відпустку, а через кілька днів його знайшли у власній квартирі.
Причина смерті - серцевий напад.
Рік тому також від серцевого нападу помер 43-річний Олександр Сміян з Городнянського району, Чернігівської області. Сміян приїхав додому на реабілітацію після Щастя і Вуглегірська, вже вдома у нього раптово зупинилося серце.
На початку цього року на вокзалі в Києві помер боєць АТО з Вінниці Сергій Васильєв. Хоча в соціальних мережах багато писали про загадкову смерть хлопця , експерти встановили - у чоловіка раптово зупинилося серце. Схожа ситуація і у Івана Чаплія з Шаргородського району, Вінницької області - у чоловіка не витримало серце у військовій частині під Миколаєвом, куди військових направили на передислокацію.
Такі випадки в Україні - не поодинокі.
"Я хоч і повернувся з АТО рік тому, але постійно сниться товариш. Ми їхали з-під обстрілу на танку, він впав з броні - ми тримали його за руки, але не втримали. Я бачив, як йому під гусениці замотало ноги, він кричав. А потім під танк затягнуло його повністю. Мені досі сниться, що він тягне до мене руки, а я до них дотягнуться не можу. Прокидаюся, а в грудях тупий біль і серце вискакує назовні ... У кардіології сказали, що у мене на серці кілька рубців вже. Це означає, що я пережив кілька інфарктів на ногах і навіть не помітив", - зізнався нам Владислав, який нещодавно повернувся з АТО.
"У моєї знайомої син повернувся з АТО. Зовні, ніяких психологічних травм не було помітно. В один з вечорів сів дивитися телевізор і більше не підвівся з дивана - так і помер. Безшумно, просто завмер з відкритими очима. Лікарі поставили діагноз - ішемічна хвороба серця", - розповідає Марина Новицька з Києва.
Кардіологи стверджують - війна величезний стрес для організму. Якщо є проблеми з серцем, вони після перебування в зоні АТО загострюються, і найчастіше дають про себе знати вже вдома. Нерідкі випадки, коли від шоку, пережитого і побаченого у людини дійсно непомітно може статися інфаркт, що супроводжується наслідками.
Але офіційних підрахунків - скільки померло воїнів АТО після повернення додому від серцевих нападів поки немає.
"Представники сильної статі в більшій мірі схильні до серцево-судинних патологій. Часто це через шкідливі звички і зниженої уваги до свого здоров'я. Після перенесеного стресу побаченого в АТО, багато повернувшись додому скаржаться на болі в грудях. У спеку особливо це загострюється. І люди, які мають хронічні хвороби серця, ці навантаження через стрес переносять гірше, ніж здорові люди", - зазначає професор Інституту клінічної кардіології Сергій Терещенко
Читайтне також: Перехід під Майданом Незалежності може обвалитися на голови киян
"Військові дії це величезний стрес. Людина весь час перебувати в ступорі. Навіть пробувши там більше року, неможливо звикнути до страху. Постійний стрес садить здоров'я. Сердечники дуже гостро реагують на будь-які стресові події. Додайте до цього ще спеку або холод. І сильне навантаження на серце - навіть здорової людини, не кажучи про сердечниках, забезпечене. Відбувається згущення крові, що значно збільшує ризик утворення тромбів і всіх пов'язаних з цим проблем - інфарктів, інсультів, легеневої емболії тощо. Часто, ті хто проходять медкомісії при мобілізації, особливо добровольці, мовчать про болях в серці. Так само не одноразово, при таких медкомісіях хворій людині "приписують" здоров'я, що є неприпустимим", - розповів лікар-кардіолог вищої категорії Олександр Несмеянов.