День осіннього рівнодення – астрономічний кордон літа й осені. З цим днем ​​пов'язано багато стародавніх звичаїв і традицій.

Цього року свято відзначають 22 вересня.

З цієї дати офіційно починається зима. Наші предки в цей день влаштовували свято врожаю, дякуючи таким чином природі за дари перед холодною зимою.

Існує ряд прикмет, що стосуються цього дня, які дозволяють передбачити погоду на залишок осені й зиму.

Побачити птахів, які полишають рідні краї й відлітають на південь, у день осіннього рівнодення вважалося явною ознакою наступаючої холодної та суворої зими.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

Також цю дату пов'язували з магією і містикою. Вважалося, що саме в цей день потрібно здійснювати найбільш важливі магічні ритуали й обряди, що принесуть в життя благополуччя, здоров'я і любов.

Існує повір'я, що вода до світанку має особливі якості, й жінка, яка вмиється нею, до старості буде красунею.

Крім того, раніше вірили, що обливши в цей день свою дитину прямо на порозі оселі, ви принесете їй здоров'я на цілий рік.

Цікавим обрядом очищення було спалювання старих непотрібних речей, оскільки люди вірили – разом з ними згорять нещастя попереднього року.

До сих пір день рівнодення – це найкращий час для підбиття підсумків.

Сучасні шанувальники свята вірять в необхідність вітати схід і захід, починати в цей день нове й позбавлятися старого.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", українці востаннє переведуть годинник на годину назад і надалі будуть жити за зимовим часом.