Існують три фактори, які вплинуть на різке падіння курсу гривні: це перевибори, дестабілізація банківської системи і ескалація конфлікту на Донбасі. Про це заявив старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Поворозник.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Для утримання контролю над ситуацією головне, щоб уряд і Нацбанк продовжували проведення відповідальної бюджетної та грошової політики, не допускаючи штучного, не забезпеченого доходами зростання витрат бюджету і безвідповідального "друкування грошей". У цьому випадку не повинно бути дестабілізації, яка негативно впливала на курс. Очікується, що НБУ продовжить валютну лібералізацію, нарощуючи золотовалютні резерви, і буде готовий виходити з інтервенціями, маючи в "скарбничці" більше $ 14 млрд", - повідомляє він у статті на ресурсі Апостроф.
Експерт зазначає, що в разі ослаблення національної української валюти виростуть ціни на імпортні товари і паливо, можливо, навіть до 10%. Але це не викличе негативних наслідків, тому що в цінах багатьох виробників і постачальників вже були закладені девальваційні очікування.
"Знай.ua" повідомляв, що на українських АЗС вартість пального може стрибнути найближчим часом відразу на 1-1,5 грн.