Економічна криза в Україні успішно вирішена, але її економіка залишається слабкою і, як і раніше, потребує міжнародної підтримки.

Таку думку висловив міжнародний економіст Андерс Аслунд, повідомляє "НВ".

Він зазначив, що на мікроекономічному рівні прогрес України залишається скромним. Тому, якщо новий український уряд розслабиться, досягнуте країною буде втрачено.

"Уряд поліпшив корпоративне управління в державних енергетичних компаніях, були створені державні бази даних для відстеження власності і закупівель. Але економіка все ще занадто сильно регулюється, і більше 1800 державних підприємств потрібно приватизувати", – упевнений він.

При цьому, за його словами, Україні необхідно посилити верховенство права. Уряд запропонував провести судову реформу, щоб полегшити судове переслідування корупції, але вона стикається з жорстким опором з боку старого істеблішменту.

Популярні новини зараз
Якщо не хочете плакати через платіжки: споживачам електроенергії дали час до 3 травня Гарчать та кусають оточуючих: серед підлітків шириться дивна субкультура Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було
Показати ще

"У серпні суперечка між співробітниками ГПУ і новоствореного НАБУ перейшла в прямі зіткнення", – нагадав експерт.

Як підкреслив Аслунд, в останні місяці зусилля щодо прийняття нових законів і проведення реформ застопорилися, і обмінний курс знову почав падати.

"МВФ не виділяв нових коштів, але минулого місяця схвалив транш на 1 млрд доларів, що дозволило стабілізувати курс. Очікується, що США доповнить транш МВФ ще 1 млрд доларів кредитних зобов'язань, а ЄС виділить 673 млн доларів макроекономічної допомоги", – додав експерт.

Економіст пояснив виділення коштів Заходом тим, що Україна створила громадську базу даних для активів і доходів державних чиновників.

"Наступною вимогою Заходу, ймовірно, буде створення незалежного регулятора енергії. Але набагато більшою необхідністю буде створення економічного зростання, яке, за прогнозами, складе всього 1,5% у цьому році", – припускає Аслунд.

Разом з тим він підкреслив, що в даний момент багато молодих українців віддають перевагу еміграції, а не тіньовій економіці.

На думку економіста, найгірше те, що українці знають, що корупція зберігається, а прогрес в руйнуванні структури влади старої еліти був більш ніж скромний.

"Поки люди продовжують втомлюватися від злиднів і війни, привабливість популізму буде зростати, як ми вже спостерігали на Заході в цьому році. Але з приходом нового фінансування в уряду з'явиться вікно можливостей, щоб проштовхнути радикальні економічні реформи і запустити економічне відновлення. В іншому разі наступної навесні йому загрожують дострокові парламентські вибори, які уряд може не пережити", – додав Аслунд.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Україна стрімко наближається до економічної прірви.