Із початком нового навчального року більшість батьків прагне дізнатися, які саме зміни запровадили у програмі початкової школи. Особливо актуально це для тих, хто цього року веде дитину до школи вперше.

Відтак, Міністерство освіти України прийняло ряд нововведень, які допоможуть дітям та їх батькам не лише "постійно вчитись", але справді відпочивати на канікулах. Нововведення вступають в силу вже з 1 вересня цього року.

Повідомляється, що тепер оцінювання стане конфіденційною інформацією, яка стосуватиметься лише вчителя, дитини та її батьків. Забороняється навчальні досягнення учнів озвучувати на батьківських зборах чи вивішувати публічно у вигляді різноманітних рейтингів.

Відмінено оцінювання каліграфії, залишено лише вимогу, що письмо має бути охайним та розбірливим. Також учням не будуть знижувати оцінки за "неправильний" відступ кількості клітинок та рядків.

Скасовано вимоги щодо підписання зошитів, знято щомісячну оцінку за ведення зошитів . У МОН відійлши від радянської традиції суворого дотримання таких правил.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Тепер домашні завдання не повинні задавати на вихідні, святкові та канікули, а їх обсяг віднині обмежено: в перших класах домашніх завдань не повинно бути зовсім, в 2 класі - не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хвилин, в 3 класі - за 1 годину 10 хвилин, в 4 класі - за 1 годину 30 хвилин.

У Міносвіти наголосили, що оцінювання в 1 класі немає, а 2 клас також може не оцінюватися за рішенням педагогічної ради школи.

"Щоб понизити психологічне напруження у першокласників, за рішенням учителя, до сформування навички письма рекомендується користуватись простим олівцем. На розсуд учителя допускається виправлення або гумкою, або закресленням. При цьому наявність охайних виправлень, здійснених самою дитиною, не впливає на зниження балу за роботу, а час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам учитель, індивідуально для кожної дитини", - йдеться у повідомленні на сайті МОН.

Вчителям також не рекомендують користуватися червоною ручкою при перевірці письмових робіт в адаптаційному періоді (1 клас). Колір ручки для виставлення оцінок в зошитах і щоденниках вчитель може вибирати самостійно.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що мініст фінансів Олександр Данилюк хоче скоротити стипендії більшості студентів.