За даними міжнародної організації Global Financial Integrity, Україна займає 14 місце серед 150 країн світу з незаконного виведення активів за кордон. За даними організації, нині в офшорах перебуває від $117 до 167 млрд саме українських коштів. Для прикладу, цьогорічна дохідна частина бюджету України складає 595 млрд грн ($23 млрд)

Щороку в офшорних компаніях за кордоном осідає $11-12 млрд.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко підрахував, що минулого року українські бізнесмени вивели за кордон в офшори $4,8 млрд, а в позаминулому році – близько $9 млрд..

Читайте також: Ляшко літає на літаку з оточення Путіна

"Через офшори проходить близько 60% українського експорту та імпорту. Для економістів не секрет, що чимало закордонних компаній працює в Україні через офшори – та ж компанія "Кока-Кола" чи "Макдоналдс" - і це нормально. Таким чином великий бізнес намагається зменшити свої витрати. Кошти з офшорів практично завжди повертаються. Інша справа, що є так звані "білі" офшори, а є "сірі" чи "чорні" офшори", - каже Олександр Охріменко.

Популярні новини зараз
Виплати ніхто не чіпатиме: переселенців порадували доброю звісткою Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти
Показати ще

До "білих" офшорних зон відносять країни, котрі дозволяють мінімізувати податки, але при цьому виконують загальні правила податкової політики, "Чорні" офшори найчастіше пов'язують з криміналом та відмиванням грошей.

Понад половина виведених в офшори коштів потім повертається в Україну у якості інвестицій, кредитів, відсотків, тощо. Повернути кошти з "чорних" офшорів практично не можливо.