Вчені спробували багато підходів, щоб створити штучну шкіру. Один з варіантів представили дослідники з Корннельского університету в Нью-Йорку. Багатофункціональна штучна шкіра, як у головоногих, може розтягуватися, реагувати на тиск, а також випромінює світло.

Нова розробка перевершує попередні по еластичності. Її можна широко застосовувати в електроніці та робототехніці. Надихнув дослідників на створення восьминоги. Вони спілкується і маскується за допомогою зміни кольору шкіри і своїй гнучкості.

Матеріал назвали HLEC, що розшифровується приблизно як гіпереластічний світловипромінювальний конденсатор. Він складається з двох прозорих шарів-електродів. Основою для них став гідрогель. Між ними розміщений шар еластомеру-діелектрика, який складається з люмінофора на основі сульфіду цинку. Завдяки цьому шкіра не втрачає яскравості навіть при шестикратному розтягуванні.

Читайте також: Вчені вперше виростили повноцінну шкіру

Конденсатори реагують на деформації і тиск. Додавання різних металів створюють різні кольори. Крім того, матеріал витримує вдвічі більші навантаження, ніж попередні еластичні дисплеї.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон 2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Показати ще

Автори вважають, що їх розробка стане в нагоді в робототехніці. Вона дозволить роботам реагувати зміною кольору на дію навколишнього середовища, а також відповідати на настрій людини або атмосферу в кімнаті.