Американські вчені запропонували визначати рівень бідності в країнах Африки, що розвиваються, за допомогою штучного інтелекту за супутниковими картами.

Про це повідомляє журнал Science. Нейромережа проаналізує супутникові фотографії ділянок місцевості і на підставі цього оцінить добробут мешканців усього регіону. Вчені наголошують, що це найменш витратний спосіб для подібного дослідження.

Розробники методу підготували велику базу зображень для системи і навчили її визначати зображення на знімках: знаходити дрібні деталі, на зразок дахів будинків. Потім взяли нічні і денні супутникові фотографії місцевості і навчили програму зіставляти їх. Це необхідно для того, аби знаходити багаті регіони за рівнем освітленості. Пізніше система змогла самостійно визначити інші чинники благополучних областей на карті - наприклад, наявність доріг або води.

Після цього програмісти використовували результати опитувань, проведених Світовим Банком та проектом Demographic and Health Surveys. У них була інформація про середні споживчі витрати домогосподарств і про "індекс багатства", розрахованого на основі загальної кількості майна. Результати опитувань прив'язали до карт місцевості.

Після навчання програма може заповнювати прогалини в даних, ґрунтуючись на деталях кожної конкретної місцевості. Її роботу перевірили на прикладі п'яти африканських країн, по яким були доступні результати опитувань. Нейромережа змогла в 75% випадків передбачити реальні доходи домогосподарств.

Популярні новини зараз
Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки "Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа
Показати ще

Штучний інтелект працює з відкритими і легко доступними даними, а це значно здешевлює такий метод. Крім того, супутникові карти постійно оновлюються і результати досліджень можна регулярно оновлювати.

Нагадаємо, тести вчених показали, що штучного інтелекту не вистачає здорового глузду.

Підготував: Олександр Майер