Американські нейрофізіологи навчили нейромережу відновлювати зображення осіб за людськими спогадами. Їх розшифрують за допомогою магнітно-резонансної томографії.

Про це повідомляє Discover. Дослідники Хунмі Лі і Брайс Кюль демонстрували добровольцям кольорові фотографії. На них були тисячі різних людей. Коли учасники експерименту розглядали знімки, їх мозок сканували магнітно-резонансний томограф. Вчених цікавила активність кутової звивини. Ця область мозку в задній бічній тім'яній ділянці відповідає за пам'ять і розпізнавання обличь. Дослідники проаналізували ці ж знімки за допомогою алгоритму машинного розпізнавання облич Eigenface.

Програма за допомогою методу головних компонентів виділила з усього списку зображень облич 300 компонентів. Ці дані зіставили з томографом, а програма склала матрицю, в якій певна риса особи відповідає певному схемою мозкової активності.

Після цього учасникам показали нові фотографії. На фото були незнайомі людей. Вчені сканували їх мозкову активність піддослідних під час процесу згадування.

На основі даних томографа і матриці залежності штучний інтелект відтворював зображення з фотографій. Слідчі наголосили, що були певні неточності, але вдалося відновити з людських спогадів деякі характеристики. Серед них, колір шкіри і емоційний вираз.

Популярні новини зараз
Карткою – 10 грн, готівкою – 15: в Україні знову підвищують ціни на проїзд Нові тарифи на газ в Україні: скільки він коштуватиме до квітня 2025 року 60-й День народження - не привід радіти: в Україні пенсіонерам повідомили погану новину Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників
Показати ще