Компанія MyFC зі Швеції пропонує заряджати мобільні пристрої з допомогою інноваційного пристрою, який має назву JAQ. Його презентували під час Міжнародної виставки побутової електроніки CES-2016, що пройшла у американському місті Лас-Вегас.

Мініатюрний зарядний пристрій має розміри 126х22х76 мм, а важить лише 190 грамів. Його не потрібно вмикати в розетку, а працює він на паливних елементах. Пристрій використовує солону воду і кисень. Ці елементи перетворюють хімічну енергія в електричну. Потім її можна використати для зарядки ґаджетів.

Зарядний пристрій складається з приймального блоку і картриджа Power Card, що ззовні схожий на кредитку. Він містить воду і сіль. Щоб зарядити ґаджет необхідно підключити до пристрою стандартним USB-кабелем.

Картридж JAQ має ємність 1800 мАч. Її достатньо для підзарядки iPhone 6S чи Samsung Galaxy S6. Він здатний зарядити і планшет, але для цього потрібно декілька картриджів. Їх можна використати лише один раз. Після використання вони перестають підтримувати хімічні реакції і не виробляють електроенергію.

Читайте також: Розумний чіп попередить про відмову батареї в гаджеті

Популярні новини зараз
Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись
Показати ще

У продажу JAQ з'явиться у цьому році. Вартість одного індивідуального картриджу становитиме приблизно 1,5 долара за штуку. Вже наступного року картриджі планують зробити на 100% утилізованими.

Творці зарядного пристрою вважають, що користувачеві, який не матиме тривалий час доступу до електричної мережі, потрібен запас в 10-20 картриджів. Це дозволить його ґаджету працюватиме довгий час навіть в найвіддаленіших від цивілізації місцях.