930 генів, пов'язаних з алкоголізмом, знайшли вчені з Університету Пердью. Для цього їм знадобилося купа щурів та кілька десятиліть спостережень.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяФахівці вивели щурів, у яких була відсутня нормальна реакція тварин на алкоголь - відмова пити його. Це зайняло певний час, але дослідники досягли своєї мети, пише NEWS.am Medicine з посиланням на The Daily Mail.
Навпаки, новий вид гризунів по відношенню до алкоголю вів себе "по-людськи". Щури напивалися до нестями, надавали перевагу алкоголю перед водою, намагалися постійно підтримувати сп'яніння й з готовністю виконували завдання, бонусом за яке йшло спиртне. Коли ж тваринам не давали алкоголю, у них починалася ломка.
Схожою з людською була у гризунів і реакція після вживання "100 грамів". Одні щури ставали добрими і засинали, інші починали вести себе агресивно.
Читайте також: Любов врятує світ від алкоголізму
Завдяки такій поведінці нового виду гризунів, дослідники ідентифікували гени, що раніше не були пов'язані з алкоголізмом. Вони також виявили регуляторні шляхи з кількома генами, які підвищують схильність до вживання спиртного.
Отримавши цю інформацію, науковці припустили, що алкоголізм - більш складне захворювання, ніж вважалося раніше, і з ним пов'язаний не один, а багато генів.
Досліджуючи проблеми людського алкоголізму, вчені припустили, що його причиною є не тільки гени чи звички. Як писав портал Znaj.ua, одним із факторів, який у майбутньому може спровокувати потяг до спиртного, є великі келихи.