Україну може накрити черговий обвал гривні, який створять штучно. Про це пише в своєму блозі в журналі "Кореспондент" економіст Олександр Охріменко.

На думку Охріменка, недавні масові обшуки "чорних обмінників" можуть бути пов'язані з перерозподілом ринку. "Це не таємниця, що в Україні велика частина валютообмінних операцій проводиться не в банках або легальних обмінниках, а на "чорному ринку". І цей ринок, який тільки в Києві налічує кілька тисяч незаконних обмінників, хіба може існувати без "прикриття" силовиків?", - пише він.

Далі Охріменко припускає, що вся ця боротьба з "чорними обмінниками" призведе до боротьби з легальним бізнесом, але вже з метою переділу ринку обміну валюти. А це означає, на думку економіста, "що незабаром почнеться така валютна спекуляція, в порівнянні з якою торішня разгонка курсу до 40 була просто дрібницею". "А що може бути кращим каталізатором розгону курсу, ніж одночасне припинення роботи тисяч відділень по всій країні, де ще вчора можна було купити валюту?", - стверджує Охрименко.

Далі Охрименко пише, що закриття банківських валютних обмінників породить страх і буде підштовхувати знайти і купити валюту за останні заощадження. "Блокування роботи таких мереж, коли відразу тисячі відділень припинять працювати однозначно спровокує падіння ринку, і Україна в черговий раз виявиться в жорстких лещатах валютної девальвації. Курс долара однозначно втече за позначку в 30 грн", - прогнозує економіст.

Читайте також: Глава НБУ виплатила борги втікачів корупціонерів - Дубинський

"Останнім часом в Україні вже стало традицією, що вся боротьба з нелегальним бізнесом виглядає дуже підозріло. За що боремося - того і позбавляємося. Ось і тут - нелегальний бізнес отримає надприбуток на попелищі залишків економіки країни. І тому, коли в обмінниках українці побачать курс долара в 50 грн., не варто знову говорити, що це Путін винен. А, може, дійсно Путін. Або окремі наші представника правоохоронних органів дійсно виконують вказівки Путіна, бо інакше складно зрозуміти логіку їх дій", - робить висновок Олександр Охрименко.