У березні вступив в силу наказ Міністерства охорони здоров'я про скорочення ліжко-місць в лікарнях. Тепер на 10 тисяч населення буде не 80, а 60 лікарняних місць. Одним з ініціаторів реформи, що включає скорочення "непотрібних" медичних установ і "зайвих" лікарняних місць став колишній міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі.

"Реакція на місцях була різна. Хто уважно прочитав нормативні акти міністерства, той правильно підійшов до скорочення. У таких лікарнях розуміють, що оптимізація ліжкового фонду - необхідний крок, адже є такі койко-місця, на яких українці років 20 вже не лікуються", - заявив Квіташвілі в інтерв'ю виданню "ТОП-100", будучи на посаді міністра.

Політик уточнив: "Наприклад, венеро-дерматологічні і туберкульозні ліжка, яких немає більше ніде в світі. Їх просто потрібно скорочувати".

Читайте також: Лікування у лікарнях і поліклініках України стане платним

Так, у зв'язку зі зменшенням кількості місць в лікарнях незадіяними виявилась пропорційна кількість лікарів і обслуговуючого медперсоналу.

Популярні новини зараз
Кому як пощастить: ПриватБанк виплатить клієнтам від 150 до 5000 грн Субсидії вам не бачити: що не враховують українці, звертаючись по допомогу Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку Тіна Кароль пішла у відрив без одягу та зі склянкою: "Я зцілюю себе"
Показати ще

В інтерв'ю Квіташвілі розповідає про те, що деяким медустановам доведеться вийти на самоокупність, або зникнути: "Я не прихильник ручного закриття лікарень. Нам необхідно створити конкуренцію, коли пацієнт сам буде вибирати, в який медичний заклад в який йому звертатися і платити гроші. Попит сам сформує ринок. А ті лікарні, які не зможуть витримати конкуренції, можуть перекваліфікуватися. Наприклад, в Україні бракує хоспісів".

Читайте також: Керівники лікарень тепер будуть особисто розпоряджатися бюджетними грошима

"Зараз йде процес децентралізації і укрупнення місцевих громад. Паралельно з цим відбувається не те щоб закриття лікарень, але їх перерозподіл", - пояснив Квіташвілі.

Як відомо екс-міністр є співавтором пакету законопроектів схвалених МВФ і необхідних для реформи системи охорони здоров'я. "Я поясню на прикладі. У селах немає потреби у великих лікарнях - там потрібен лікар першої допомоги. В подальшому, якщо пацієнту потрібна серйозна медична допомога, викликається швидка або пацієнт самостійно їде в лікарню в районний чи обласний центр, де йому буде надана вторинна допомога", - додав чиновник.