Сьогодні нафта на світових ринках подешевшала на 60-70 центів. Тепер найпопулярніша марка "Брент" коштує 54,72 долара за барель.

"Така ціна тенденція дуже позитивна для цивілізованого світу та України. Для європейців і американців низька вартість нафти дозволить поступово підняти виробництво, а отже й економіку. Собівартість товарів Німеччини, Італії, Франції, США можна буде знизити.

Для України зниження цін на нафту хороше вигідне тим, що воно трохи нівелює залежність ціни бензину від курсу", - говорить "Знай" Геннадій Рябцев, директор науково-технічного центру "Психея".

Зараз бензин марки А-95 продають в Україні всередньому за 20,56 грн за літр, дизпаливо – за 22,10 грн, газ – за 11,50 грн. Сьогоднішнє подешевшання нафти на світових ринках знизить ціну бензину на вітчизняних АЗС на 1-1,2 грн через кілька тижнів.

"Якби нафта зараз коштувала як і рік тому, то бензин у нас би продавали по 28-29 гривень. Тому будемо очікувати подальшого зниження ціни. До липня навряд чи вартість нафти опуститься нижче 50 доларів за барель. Але в подальшому є ймовірність падіння цін і до 35 доларів".

Популярні новини зараз

Тисяча порушень в день: у Києві запрацювала камера автофіксації з новою функцією

Потап тицьнув львів'ян носом у російську попсу: "Слухають, особливо на Заході"

Вагітна українка із серцем воїна загинула на Донбасі і надихнула мільйони: "Була на сьомому місяці..."

Соломія Вітвіцька заговорила про рак слідом за Аллою Мазур: "Діагноз підтверджено"

Показати ще

Нагадаємо, світові ціни на нафту почали знижуватися влітку минулого року після того, як Саудівська Аравія та США опустили вартість своєї сировини із 120 до 95 доларів за барель.