Сьогодні нафта на світових ринках подешевшала на 60-70 центів. Тепер найпопулярніша марка "Брент" коштує 54,72 долара за барель.

"Така ціна тенденція дуже позитивна для цивілізованого світу та України. Для європейців і американців низька вартість нафти дозволить поступово підняти виробництво, а отже й економіку. Собівартість товарів Німеччини, Італії, Франції, США можна буде знизити.

Для України зниження цін на нафту хороше вигідне тим, що воно трохи нівелює залежність ціни бензину від курсу", - говорить "Знай" Геннадій Рябцев, директор науково-технічного центру "Психея".

Зараз бензин марки А-95 продають в Україні всередньому за 20,56 грн за літр, дизпаливо – за 22,10 грн, газ – за 11,50 грн. Сьогоднішнє подешевшання нафти на світових ринках знизить ціну бензину на вітчизняних АЗС на 1-1,2 грн через кілька тижнів.

"Якби нафта зараз коштувала як і рік тому, то бензин у нас би продавали по 28-29 гривень. Тому будемо очікувати подальшого зниження ціни. До липня навряд чи вартість нафти опуститься нижче 50 доларів за барель. Але в подальшому є ймовірність падіння цін і до 35 доларів".

Нагадаємо, світові ціни на нафту почали знижуватися влітку минулого року після того, як Саудівська Аравія та США опустили вартість своєї сировини із 120 до 95 доларів за барель.