З 1 квітня набули чинності нові тарифи на житлово-комунальні послуги та на енергоносії для підприємств. Для населення, що споживає менше 100 кВт-год на місяць, тариф підвищили на 5,8 коп. до 36,6 коп/кВт-годину; від 100 до 600 кВт-год – до 63 коп/кВт-год; понад 600 кВт-год на місяць – до 1,47 грн /кВт-год.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТарифи на теплову енергію для потреб населення зросли на 71,8% - до 537,2 грн за Гкал.
"Вартість гарячої води збільшилася у три рази. Із 1,1 гривень за кубометр до 3,6 гривень. У три рази подорожчає і газ для населення", - розповідає економіст консалтингової компанії АФС Володимир Марченко.
Підняття тарифів за комунальні послуги – вимушений крок.
"Населення має платити повну вартість наданих послуг. Адже відомо, що дотепер комунальні послуги були дотаційними від держави. З кожним роком через девальвацію гривні ці дотації збільшувалися. В людей не було стимулу до економії. У теперішній ситуації це правильне рішення", - вважає експерт.
Підняття цін на комунальні послуги могло бути менш відчутним, якби уряд проводив впродовж року реформи.
"Так, зараз йде війна з Росією, так грошей у бюджеті мало. Проте ця війна на дуже маленькій площі України та й грошей для реформ великих не треба. Не зрозуміло чим займалися профільні міністерства. Достатньо три місяця, аби розробити дієві реформи. Причому не варто боятися вольових рішень. Якщо гаряча вода виходить такою дорогою, значить від неї треба відмовитися. Нехай кожен купує собі бойлер. Якщо власного газу не вистачає, значить всіх треба було ще минулого березня зобов'язати встановити лічильники. Але жодного рішення немає. Уряд йде шляхом найменшого спротиву. Просто підвищує тарифи", - говорить Володимир Марченко.