Стало відомо, що колишній співробітник КДБ і ФСБ Олександр Литвиненко міг бути усунений через компромат на Володимира Путіна. Литвиненко був відомим критиком російської влади і Путіна. Саме він був причиною витоку інформації про те, що теперішній глава Росії в 90-х рр прикривав відмивання грошей одного з наркокартелів Колумбії. Таку заяву на слуханнях у лондонському суді по справі про вбивство Литвиненка зробив Юрій Швець, колишній офіцер КДБ.

Швець стверджує, що в скандальному досьє наведена інформація про причетність Путіна до справ Тамбовського злочинного угрупування, яке в 90-х роках промишляло наркоторгівлею і "відмивало" гроші колумбійського наркосиндикату.

Досьє складено на Віктора Іванова, наперсніка президента Росії Путіна і теперішнього директора ФСКН - Федеральної служби з контролю за наркообігом. Швець вважає, що це досьє не давало спокою Путіну.

Нагадаємо, що в 2006 р. Литвиненко був отруєний полонієм-210. За даними британської спецслужби, радіоактивна речовина була підсипана в чай, випитий Литвиненко на зустрічі з екс-співробітниками ФСБ Дмитром Ковтуном і Андрієм Луговим.