Донедавна вчені вважали, що цей вид практично не нападає на людей, але за останні три тижні чотири особи в префектурі Акіта вбили саме гімалайські ведмеді.

Спеціалісти пов'язують цей факт з різким зростанням чисельності ведмедів останніми роками і закликають населення префектури бути обережними, пише New Scientist.

Читайте також: У Великобританії шукатимуть кістки Генріха І

Так, наприкінці травня на початку червня 2016 року чотири жителі префектури Акіта на півночі Японії загинули від нападів гімалайських ведмедів. Всі четверо збирали в лісі далеко від населеної місцевості пагони бамбука і їстівні рослини.

Розтин застреленого місцевими мисливцями ведмедя показав, що після атаки на людей тварина не цуралася м'яса жертв: їхні останки знайдено у неї в шлунку. Це надзвичайно рідкісний випадок - зазвичай достовірно підтверджених і результативних атак на людину цей вид не робить.

Популярні новини зараз
РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

Зазвичай гімалайський ведмідь не агресивний до людини. Ці тварини набагато менші за бурих родичів, хоча і можуть схрещуватися з ними. Зазвичай самка цього виду приблизно дорівнює людині за розмірами і масою, а самець лише трохи більший. До того ж він не дуже часто харчується білковою їжею, віддаючи перевагу комахам, і лише іноді вживає падло.

Проте відомо, що гімалайський ведмідь стримано ставиться до харчової конкуренції з боку інших видів. Якщо ця тварина вважає себе ображеною, то може бути наполегливою в бою. Зафіксовано випадки, коли самцеві гімалайського ведмедя вдавалося спонукати до втечі дорослого тигра.