Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Генпрокуратурі України невідкладно розпочати процес в Гаазькому трибуналі через анексію Криму.

Уряд доручив Міністерству закордонних справ направити відповідну заяву в Гаазький трибунал, а органам прокуратури невідкладно розпочати процес в Гаазькому трибуналі про притягнення Російської Федерації до відповідальності за агресію проти України та анексію Криму, розповів прем'єр сьогодні на засідані уряду, - передає lb.ua.

Яценюк зазначив, що за його дорученням експерти оцінили розповіді та висловлювання президента РФ Володимира Путіна та російського міністра оборони Сергія Шойгу у фільмі "Крим. Шлях на батьківщину" та визначили, що вони можуть бути використані як доказ незаконності анексії.

"За дорученням уряду Міністерство юстиції звернулося до Київського інституту судових експертиз. Я проінформований про зроблені вчора висновках Інституту судових експертиз щодо висловлювань російського президента Володимира Путіна і міністра оборони Шойгу, що стосуються анексії Криму. Згідно з висновками інституту, такі висловлювання містять явні ознаки порушень міжнародного права - видачі прямих вказівок щодо анексії Криму та здійснення військової інтервенції проти України ", - сказав він.

МЗС підготував проект заяви в Гаазький трибунал, але залученням РФ до відповідальності повинна займатися Генеральна прокуратура.

Нагадаємо, 15 березня, напередодні річниці проведення так званого "референдуму" про статус Криму телеканал "Росія 1" продемонстрував фільм "Крим. Шлях на батьківщину".

У двогодинному документальному кіно російський президент Володимир Путін та інші фігуранти тих подій розкривають свою версію переходу Криму під контроль Москви.

Читайте також: Російський фільм про Крим направлять до Міжнародного суду