Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Генпрокуратурі України невідкладно розпочати процес в Гаазькому трибуналі через анексію Криму.

Уряд доручив Міністерству закордонних справ направити відповідну заяву в Гаазький трибунал, а органам прокуратури невідкладно розпочати процес в Гаазькому трибуналі про притягнення Російської Федерації до відповідальності за агресію проти України та анексію Криму, розповів прем'єр сьогодні на засідані уряду, - передає lb.ua.

Яценюк зазначив, що за його дорученням експерти оцінили розповіді та висловлювання президента РФ Володимира Путіна та російського міністра оборони Сергія Шойгу у фільмі "Крим. Шлях на батьківщину" та визначили, що вони можуть бути використані як доказ незаконності анексії.

"За дорученням уряду Міністерство юстиції звернулося до Київського інституту судових експертиз. Я проінформований про зроблені вчора висновках Інституту судових експертиз щодо висловлювань російського президента Володимира Путіна і міністра оборони Шойгу, що стосуються анексії Криму. Згідно з висновками інституту, такі висловлювання містять явні ознаки порушень міжнародного права - видачі прямих вказівок щодо анексії Криму та здійснення військової інтервенції проти України ", - сказав він.

МЗС підготував проект заяви в Гаазький трибунал, але залученням РФ до відповідальності повинна займатися Генеральна прокуратура.

Популярні новини зараз

Українка народила доньок-близнючок у "сорочці", кадри стали сенсацією: унікальні дівчатка

Скандал довкола "Танці з зірками": Гвоздьова зізналася, хто насправді повинен був перемогти

Трирічну принцесу розбив інсульт, молода мама благає про допомогу: "Донечка - моє серце"

Прогноз на зиму 2020-2021 в Україні: синоптик попередив про -24 морозу та снігопади

Показати ще

Нагадаємо, 15 березня, напередодні річниці проведення так званого "референдуму" про статус Криму телеканал "Росія 1" продемонстрував фільм "Крим. Шлях на батьківщину".

У двогодинному документальному кіно російський президент Володимир Путін та інші фігуранти тих подій розкривають свою версію переходу Криму під контроль Москви.

Читайте також: Російський фільм про Крим направлять до Міжнародного суду