Вчені виявили в Гренландії сліди існування мікробів, датовані 3,7 мільярдами років. Це свідчить про те, що життя на Землі з'явилося на 210 мільйонів років раніше, ніж передбачалося.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє журнал Nature. Австралійський професор Аллен Натмен разом з колегами проводили дослідження на південному заході Гренландії найдавніших в світі осадових відкладень. За ізотопним складом вуглецю вчені прийшли до висновку, що вони утворилися під впливом живих організмів
Дослідники ідентифікували їх як сліди строматолітів, складених ціанобактеріями. Цю теорію підтверджують характер ліній, їх розподіл в породі, а також хімічний та ізотопний склад.
Вчені прийшли до висновку, що життя на планеті з'явилася майже моментально, після її охолодження. Ці мікроби не могли залишити скам'янілостей і відбитків, а лише хімічні свідоцтва існування.
У ранні періоди на Землі було значно більше океанічної кори, ніж континентальної. Вона була тонкою і швидко оновлювалася через це виявити слідів найперших живих організмів неможливо.
Нагадаємо, астрофізики виявили кисень в атмосфері екзопланети Gliese 1132b.
Підготував: Олександр Майер