Ціни на продукти в окупованих містах і селищах Донбасу збільшилися на 10–20 %.

Уся справа в тому, що товарів власного виробництва на продуктових ринках майже немає. Все привізне, аж до картоплі й соняшникової олії, повідомляє газета "Сегодня".

Найбільше б'є по кишені донеччан м'ясо. Ще кілька тижнів тому його ціна коливалася у межах 250–280 рублів (101–114 грн) за кіло. Зараз свинину продають не нижче 300 руб./кіло (122 грн), яловичину – 320 руб./кіло (130 грн).

Продавці на ринку звинувачують у всьому окупаційну владу й розповідають, що поставки м'яса обклали великими податками і хабарами.

"Якщо раніше тушку курки ми могли відпускати по 130–140 рублів (52–56 грн) за кілограм, то зараз нам стільки закупівля обходиться", – каже продавець Анастасія.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Люди похилого віку в розпачі – навіть дешева курятина (було від 90 рублів за кіло (36 грн)) стала їм недоступна.

"Я не бачила м'яса вже більше двох місяців. Не витримала, підійшла до продавщиці у м'ясному кіоску, тихенько попросила якихось обрізків зважити хоч трішки. Ну не можу я з пенсії у 2500 рублів (1017 грн) купити кіло м'яса за 300 (122 грн). Продавщиця мені розповіла, що обрізки вони теж продають – по 40 рублів (16 грн) за кілограм. І назбирала мені грам 300. Я така була щаслива, зварила суп на бульйоні, нехай навіть не дуже наваристому, але все-таки м'ясному!" – розповіла 80-річна пенсіонерка Лідія Коноваленко.

Сало вартістю 200–220 рублів (81–89 грн), ковбаса – від 300 рублів (122 грн) – усе це вже однозначно пішло у розряд делікатесів.

Донеччани тепер шукають, де купити продукти дешевше. Хоча ще три роки тому не утрудняли себе розгляданням цінників.

"Просто я ходила по супермаркету і складала у візок необхідні продукти з вітрин. Зараз я знаю, де у моєму районі продається дешева "молочка" і де у Донецьку м'ясо дешевше на 50 рублів (20 грн). Та й не тільки я одна. Коли до нас у двір приїхала невелика цистерна з молоком по 25 рублів за літр (10 грн), я думала, почнеться бійка двір на двір – люди боялися, що всім не вистачить. Людей сто вишикувалися у чергу, причому не тільки люди похилого віку, а й молодь. З їхніх розмов я зрозуміла, що молоко з магазину по 37–40 рублів (15–16 грн) за 900 грамів – це для них дорого. У людей зарплати по 5–7 тисяч рублів (2034–2848 грн), 10 тисяч (4069 грн) – це вважається відмінною зарплатою", – говорить донеччанка Наталія Параскеєва.

В окупованих містах став недоступним цукор (з 40 рублів за кіло (16 грн) ціна піднялася до 45 (18 грн)), борошно – з 10 до 15 (4–6 грн), гречка дотягує до 82 рублів за кіло (33 грн), а соняшникова олія – ​​до 75 рублів за літр (30 грн).

Крім того, якість дорогих продуктів лишає багато бажати.

"Хотіли запастися картоплею на зиму, але коли прийшли на ринок, просто впали у ступор – кругом така, що місяця на балконі не проживе. Ціни стартують від 15 рублів (6,1 грн) за кілограм, але картопля вся брудна й побита. Взяли на пробу, а виявилося, що вона ще як на підбір уся м'яка, при варінні нагадує більше клей. У супермаркеті така само історія. Коли висипають на лотки з мішка, від картоплі чути специфічний запах гнилі й вона вся мокра. Таке відчуття, що сюди до нас зі свиноферм овочі привозять! " – обурюється донеччанка Віолетта Дмитрієва.

Єдина цінова стабільність залишилася лише на алкогольні напої. Влада не скупиться на російську горілку. Мабуть, щоб народу було чим горе запивати.

Через високі ціни йі податки на Донбасі закриваються невеликі магазинчики, супермаркети, торговці йдуть із ринків. А в Інтернеті з'явилося багато пропозицій про обмін одягу і взуття на продукти.

"За штани-сорочки просять дитяче харчування, каву, чай, солодощі, мед, соняшникову олію. Це продукти дорогі, не всі можуть купити їх. У кого є машини – ті їздять у села і разом, по кілька людей, купують м'ясо", – розповіла мешканка Донецька Ольга Хворостюк.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", українські пенсіонери змушені жити на $3 на день.