Столичні археологи виявили в Києві стратегічну дорогу давньоруського часу, яка з'єднувала Київ зі Смоленськом.

Про це пише Styler.

У кінці літа 2016 року на Кирилівській вулиці (колишня Фрунзе) археологи виявили цікаву знахідку - частину дороги XII століття, яка в давньоруські часи з'єднувала Київ зі Смоленськом, звиваючись через Вишгород і Чернігів. За словами археологів, ще місяць тут будуть проходити роботи, приховані від сторонніх очей високою огорожею і глибоким ровом.

Роботи тут тривають вже більше двох місяців.

За цей час вдалося виявити не тільки унікальні артефакти часів Київської Русі, але й знахідки XVII-XIX століть, які в цілому добре збереглися.

Популярні новини зараз
Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче "Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку
Показати ще

Знайдена дорога – дійсно цікавий об'єкт.

"Дорога була однією з основних трас давньоруського періоду, єднаючи Київ зі Смоленськом, які були одними з найбільших міст східної Європи на той час. Таким чином, дорога дуже активно використовувалася і регулярно мостилася", - пояснює археолог.

Буквально щодня археологи знаходять нові артефакти, особливо це місце рясніє керамікою.

Цілком ймовірно, тут знаходився в'їзд і виїзд з Києва. Велика кількість знайдених пломб може свідчити, що тут розташовувалася якась митна служба, яка стягувала плату за товари, що привозили до міста.

"За знайденими пломбами не можна сказати, що конкретно провозили. Адже княжа пломба - це маленький шматочок свинцю, на одній стороні якого стоїть монограма князя, на другий - лик якогось святого. Пломба лише фіксувала, що князь взяв з цього товару свою мзду. З різних письмових джерел нам відомо, що найчастіше пломбувалися шкурки тварин, хутро. Можливо, й інші товари, але про це говорити зараз складно", - розповідають археологи.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", археологи знайшли "Володаря перстнів".